Akce v Mersey

26/06/2019

EVOLET - křest desky

Událost: https://www.facebook.com/events/842...

Eva Jurčáková křtí svoje debutové album EVOLET, na kterém spolupracovala spolu se známou osobností alternativní hudební scény Martine E. Kyšperským (frontman kapely Květy). Kmotrem alba bude Jakub König, který vystoupí se svým projektem KITTCHEN, dalším bodem hudebního programu bude Jan Fic s kapelou. Nenechte si ujít tenhle večer plný kvalitní hudby.

EVOLET alternative - rock Pod názvem EVOLET se skrývá projekt slovenské textařky a písničkářky Evy Jurčákové. Jako sólová písničkářka vystupuje s akustickou kytarou od roku 2016. Její tvorba je typická intimními, silnými texty.

V roce 2018 začala spolupracovat s producentem Martinem E. Kyšperským (leader kapely Květy) na svém debutovém eponymním albu.

Experimentátor Kyšperský posunul jednoduché folkové aranže k alternativnějšímu zvuku. Na albě neváhá využít celou paletu nástrojů od výrazné elektrické kytary, přes zvonkohru až po zvuk náhodně foukajícího větru. Písníčky i při výraznějším hutnějším zvuku neztrácí svojí původní intimitu a naléhavost.

„U Evy se mi líbí stejně jako u Nikoly Muchy, že dokáže hlasem nad celou kapelou dominovat. Skladby jsou průrazný a nejsou ufňukaný. Je v nich energie a zároveň jemnost. Na textech oceňuji, že je to taková přímá, živá řeč. Pokud se mi je podařilo v nových aranžích podpořit, bylo to zcela intuitivně“ komentuje spolupráci Martin Kyšperský.

Aktuální sestava kapely:

Eva Jurčáková – autorka všech písní, textařka, akustická kytara Martin Evžen Kyšperský – basová kytara Jakub Kočička – bicí, perkuse Antonín Koutný – elektrická kytara

https://soundcloud.com/evolet-music

https://www.facebook.com/evoletmusic/

KITTCHEN industrial-folk

Maskovaný kuchař zahraje sólo písničky o lásce a atomových bombách.

www.kucharkittchen.cz

JAN FIC s kapelou industrial - blues

Výrobce hudebních nástrojů a hudebník Jan Fic vystoupí v nové kapelní sestavě. V roce 2018 bodoval na prestižním soutěžním festivalu Blues Aperitiv se svým sólovým programem, díky čemuž se dostal na hlavní scénu mezinárodního festivalu Blues Alive. V prosinci 2018 vydal debutové sólové album „Město“, nahrané pod producentskou taktovkou Martina E. Kyšperského.

https://soundcloud.com/jan-fic-292588835 http://bandzone.cz/janfic

zpět na program

Dnes v Mersey

Dnes se v Mersey žádná akce nekoná, stay tuned.

Dnes se v Mersey žádná akce nekoná, stay tuned.

Připravujeme

Tonya

Mersey Music Club

Minská 15, Brno 61600
rezervace, pronájmy

Navštivte nás také na Facebooku