Akce v Mersey

07/06/2014

Iva Bittová, Vladimír Václavek a Čikori

Okouzlující a originální zpěvačka Iva Bittová vystoupí 7. června v brněnském klubu Mersey. Tentokrát nejen se svým dlouholetým kolegou Vladimírem Václavkem, ale i s projektem Čikori. Vstupenky na koncert zakoupíte v síti Ticketpro, Ticketportal a Ticketart. FB: https://www.facebook.com/events/479...

Ivu Bittovou není třeba dlouze představovat. Neobyčejná osobnost, všestranná houslistka, skladatelka a zpěvačka, která prošla klasikou, jazzem, folkem, world music, rockem, experimentální alternativou. Vystupovala v Evropě i v Americe a je držitelkou mnoha cen. V roce 1999 založila spolu s Vladimírem Václavkem skupinu Čikori. Občas se posluchači mylně domnívají, že čikori je romské slovo. Ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori – čekanka. Svébytný hudebník a textař Vladimír Václavek patří k základním kamenům tzv. brněnského alternativního rocku. S Bittovou se nárazově potkávají při různých spolupracích už od pol. 80. let, kdy stáli u zrodu alternativně rockového uskupení Kolektiv (později Dunaj).

Za jednu z nejlepších desek ze společné dílny Bittové a Václavka a zároveň za jednu z nejzásadnějších nahrávek tuzemské nezávislé scény je považována deska Bílé inferno z r. 1997 (vydavatelství Indies Scope). A právě na tuto desku navazuje projekt Čikori. CD s tímto názvem vyšlo v roce 2001 a získalo cenu Anděl.

Na koncertě v klubu Mersey vystoupí Iva Bittová (zpěv, housle) a Čikori ve složení: Vladimír Václavek (akustická kytara), Oskar Török (trubka), Jaromír Honzák (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse).

Upozornění: Během koncertní produkce bude platit zákaz kouření.

zpět na program

Dnes v Mersey

Úterní filmový klub
Studijní projekce filmů, vstup volný

Akce v Mersey

Partneři

GOOUT
SMS TICKET
Vychytane.cz
Sety.cz
SMS.cz
Munie
Rengl

Mersey Music Club

Minská 15, Brno 61600
rezervace, pronájmy

Navštivte nás také na Facebooku nebo MySpace