Fotky z akcí

Rozhovor z Tvyksem (16.11.2011)

1) Jak se daří v Berlíně ? Jak se daří GetWavey ?

Daři se skvěle. Berlin mam čim dal radši. Pořad je tu tak živo. S GetWavey jsme si po roce a půl, kdy byla party každou středu, dali chvilku pauzu. Bylo to poměrne intenzivni a raději bychom naši energii věnovali na vikendové akce.

2) Nedávno si vzpomínal, že plánujete založit GetWavey label, jaká je současná situace?

Vzhledem k tomu, ze jsme oba poměrně zaneprazdněni, trvaji nám jistě věci pomaleji, než bychom si přali. Zrovna tu s Finckobotem nahráváme naše první spolecné EP. Ale kdy se objevi vše venku si ted neodvažuji řict.

3) Jakým směrem se vyvíjí tvoje produkce? Je momentálně nejadekvátnějším reprezentantem LΞON PΛRD ?

Ted má určite přednost naše společné EP pro GetWavey. A rád bych nahrál i nový material jako Tvyks.

4) Co a proč je LΞON PΛRD ?

Se jmenem LΞON PΛRD přisla možnost pravidelných vystupováni, kdy pouštim jen house a nu-disco. V podstate mne k tomu dovedla aktuálni situace, kdy je opravdu divoké pouštět dohromady bass music a nu-disco zároven. Od jiste doby mi přijde, že to proste neladi. A LΞON PΛRD mi davá úplne jiny zažitek, vše je vice motivni a hypnoticke.

5) Odkud přišla inspirace pro LΞON PΛRD ?

Hlavni inspiraci byla chut pouštet muziku, ktera mně bavi a v podstatě už nebyla možnost ji hrát na akcich jako Tvyks.

6) Čí materiál je pro tebe momentálně nejzajímavější, který z releasů uplynulýho půl roku tě dostali a je naopak někdo kdo tě novým materiálem zklamal?

Ted mně hodně bavi nová alba od L-Vis 1990, BurakaSomSistema, Renaissance Man nebo Spank Rock. Té muziky je posledni dobou tolik, ze ani nemam chut věnovat svůj čas něčemu, co mně nezajimá.

7) Coby momentální Berlíňan si určitě musel narazit na zajímavý dje a producenty, jejichž jména u nás ještě doposavad nebyli slyšet. Máš nějakej tip/y na koho si posvítit?

Těch jmen je docela dost, vlastně větsina z nich hrála s námi na GetWavey. Určite mezi ně patři Canblaster, Kingdom, Girl Unit, Nguzunguzu, DubbelDutch, Wildlife!, Jubilee, Marcus Price, Edu K nebo muj velky oblibenec Ramadanman/PearsonSound, ktereho jsem vzal do Prahy na Vibrator.

8) Podle toho co jsem viděl naposledy, se Vibrator party v Praze celkem daří, příště přijede legendární Busy P. Bylo těžký ho odchytnout do Prahy? Máte už nějakou představu kdo přijede po něm ?

U Busy P je skvěle, že měl velikou chut konečně přijet do Prahy, pořad tu nebyl ani jako turista. Navic jsem se s Lenkou Senovou z Roxy, která má na starosti booking, ozvali ve správnou chvili. Samozřejmně už máme řadu jmen které bychom rádi dovezli na další pokračovani, a hosta na 2. výroči v březnu ještě řesime.

9) Mimo aktivit hudebních se ještě věnuješ designu. Je to čistě záležitost vedlejší nebo plánuješ nejaký projekty i v týhle oblasti ?

Designu se věnuji uz od poloviny 90. let, jen za poslednich pár let je to čím dal intezivnějsi. Hodně věci se točí okolo projektů se kterými jsem propojený, ovšem ted je pro mně celkem výzva se podilet i na nových věcech pro cizí subjekty.

10) Do Mersey přijedeš hrát po dlouhý době, těšíš se? Na co se naopak můžeme těšit my? Zazní novinky od LΞON PΛRD ? Jak vnímáš Brno po hudební/klubový stránce ty?

To viš že se těsim. Brno mně vždycky moc bavi. Často se u vás děje dost zajimavých akci, nejen v hudebni oblasti. Prostě je to mesto, kam se vždy rad vracim. Ale muziku od LΞONPΛRDa pouštim jen jako LΞON PΛRD.


zpět na fotogalerie

Dnes v Mersey

Dnes se v Mersey žádná akce nekoná, stay tuned.

Dnes se v Mersey žádná akce nekoná, stay tuned.

Připravujeme

Tonya

Mersey Music Club

Minská 15, Brno 61600
rezervace, pronájmy

Navštivte nás také na Facebooku